• Παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό μπάσκετ και χτυπώντας στα αδύνατα σημεία του αντιπάλου, ο Άρης Πετρούπολης έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα, επικρατώντας 61-55 της Αγίας Παρασκευή, μέσα στο «Ν. Παξιμαδάς» για την 16η Αγωνιστική της Α2 γυναικών.

Ο Άρης μετά από 14 αγώνες βρίσκεται στην 8η θέση με 20 βαθμούς (7-7, 868-743).

• Ίσα στα μάτια κοίταξαν οι παμπαίδες του Άρη τον Παναθηναϊκό στον τελικό του τουρνουά της ΕΣΚΑ και ηττήθηκαν με 59-64 στις λεπτομέρειες κατακτώντας τη δεύτερη θέση.

• Παίζοντας την τέλεια άμυνα οι άνδρες του Άρη κατάφεραν την τελευταία περίοδο να δεχθούν μόλις δύο πόντους και πανηγύρισαν μία ακόμη μεγάλη νίκη με 56-44 επί της Κορίνθου και μάλιστα εκτός έδρας. Μετά και από αυτή τη νίκη ο Άρης αύξησε σημαντικά τις ελπίδες του για την παραμονή ελπίζοντας βέβαια σε ανάλογη συνέχεια.

Μετά από 16 αγωνιστικές ο Άρης βρίσκεται στην 13η θέση με 21 βαθμούς (5-11, 1117-1177).