Άνδρες: Αυτοκτονία, 49-51 από Ίκαρο Καλ.

Ιδανικός αυτόχειρας αποδείχθηκε ο Άρης Πετρούπολης που ηττήθηκε με 49-51 από τον Ίκαρο Καλλιθέας. Οι παίκτες του Κώστα Παπαδόπουλου έκαναν τα απίστευτα λάθη στα τελευταία 19'' μετατρέποντας το υπερ τους 48-45 σε 49-51.

Σε ένα κρίσιμο αγώνα και για τις δύο ομάδες κυριάρχησε το νευρικό παιχνίδι, και το θέαμα θυσιάστηκε προς χάρη του ενός και μοναδικού σκοπού που ήταν η νίκη.

Ο Άρης αν και ιδιαίτερα άστοχος 13/23 ελεύθερες βολές και 4/25 τρίποντα, χάρη στην άμυνά του έφερε το ματς στα μέτρα του, αλλά στην κρίσιμη στιγμή για άλλο ένα παιχνίδι, έδειξε να του λείπει η ψυχραιμία και το καθαρό μυαλό για να πάρει τους βαθμούς της νίκης.

Πόντο πόντο πήγαν οι ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο (10-11), που ήταν ιδιαίτερα νευρικές και άστοχες.
Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι δείχνουν να βρίσκουν έναν ρυθμό και παίρνουν μία διαφορά πέντε πόντων στο τέλος (25-20).
Στην τρίτη περίοδο κρατάει το ρυθμό του ο Ίκαρος και προηγείται με 34-27. Ο Άρης αντιδρά και με τρίποντο του Κωνσταντινόπουλου δευτερόλεπτα πριν τη λήξη μειώνει στο καλάθι (37-35).
Με πέντε πόντους του Μπαζιώτη ο Άρης κάνει την ανατροπή (40-39). Με Μακρόπουλο, Βεντούρη και Τασούλα παίρνει προβάδισμα τριών πόντων (48-45) το οποίο ενώ έχει την ευκαιρία να το διευρύνει δεν τα καταφέρνει, αλλά τουλάχιστον διατηρεί μέχρι και 19'' πριν τη λήξη.
Στα τελευταία αυτά 19'' κάνει το ένα λάθος πίσω από το άλλο και χάνει το παιχνίδι. Πρώτα δεν καταφέρνει να περάσει τη σέντρα στα 8''. Στην επαναφορά κάνει λάθος στα μαρκαρίσματα και δέχεται καλάθι και φάουλ (48-47). Στην μία ελεύθερη βολή κανείς παίκτης του δεν σηκώνεται για το ριμπάουντ και ο Τζεμής με φόλοου δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του (49-48). Στην επαναφορά οι παίκτες του Άρη κάνουν λάθος και ο Μπαζιώτης κάνει γρήγορο φάουλ στον Αρναουτάκη.Ο Αρναουτάκης αστοχεί στις βολές, αλλά ο Άρης υποπέφτει και πάλι σε επιθετικό φάουλ. Νέο φάουλ στο Αρναουτάκη που ευστοχεί στην μία ελεύθερη βολή πετυχαίνοντας το 51-48.
Ο Άρης επιχειρεί γρήγορη επίθεση με τον Δρακόπουλο, τον οποίο σταματούν με φάουλ . Ο παίκτης του Άρης ευστοχεί στη μία από τις δύο βολές (τη δεύτερη) και απλά μειώνει στο τελικό 51-49.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-11, 15-9, 12-15, 14-14

ΙΚΑΡΟΣ KΑΛ.(ΠΑΝΟΥΛΙΑΣ): Καράμπελας, Μπουργάνος, Ψαράς 16(3), Οικονομάκης, Ζεγκιαλογλου, Μπελίτσης 6, Καλεμτζάκης 6, Τσάτας 4(1), Σαλέχ, Αρναουτάκης 5, Σταθόπουλος4, Τζέμης 10.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ): Κεφάλας 2, Βενιτουράκης 1, Δρακόπουλος 3, Δρικόγιας 2, Κωνσταντίνου 3, Μπαζιώτης 12(2), Φάσουρας, Κωνσταντακόπουλος 3(1), Κυρίτσης, Τασούλας 2, Μακρόπουλος 13, Βεντούρης 3.