Έφηβοι: Δεύτερη ήττα, 60-67 από την Ίριδα

Με 60-67 οι έφηβοι ηττήθηκαν από την Ίριδα για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος σημειώνοντας τη δεύτερη ήττα τους.

Με εφτά τρίποντα οι φιλοξενούμενοι έκαμψαν την αντίσταση των παικτών του Ρούπακα με 60-67 που για άλλη μία φορά έχασαν εύκολα καλάθια και βολές κάνοντας τα εύκολα - δύσκολα.
Σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι γηπεδούχοι κηνυγούσαν στο σκορ, με τη διαφορά να φτάνει και τους εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου. Ο Άρης κατάφερε να μαζέψει τη διαφορά, προηγήθηκε αλλά στα τελευταία λεπτά οι παίκτες του Κοντού ανέκαμψαν και πήραν τη νίκη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-15, 16-20, 18-11, 15-21

ΑΡΗΣ (ΡΟΥΠΑΚΑΣ): Τσίτσος 13, Ψαρράς 13, Ελευθερίου 9,
Κότσικας 7, Σερεπίσος 2, Γιαννακόπουλος Ν. 5, Μπουρνιάς Χ. 4, Σίτος 7(1), Γιαννακόπουλος Κ., Σταικόπουλος.

ΙΡΙΔΑ (ΚΟΝΤΟΣ): Λυσανδρόπουλος 24(2), Λαμπρόπουλος 17(4), Βένιος, Κιούκης 18(1), Κολοβός, Βερβερίδης, Κοτσίδας, Μάρης, Ντεφίδης 4, Πάσχος 2, Κοσμάς 2, Παπανδρέου.