Γυναίκες: Μπερδεμένες και άτολμες 48-58 από Ίκαρο.

Πάλεψαν όσο μπορούσαν οι γυναίκες αλλά στο τέλος λύγισαν απέναντι στην ανωτερότητα του Ίκαρου Καλλιθέας και ηττήθηκαν με σκορ 48-58. Μετά από 12 αγωνιστικές ο Άρης βρίσκεται στην 8η θέση με 15 βαθμούς.

Ο πρωτοπόρος Ίκαρος εκμεταλλεύτηκε τον μπερδεμένο επιθετικά Άρη και γρήγορα πήρε μια διψήφια διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο. Όσο περνούσε ο χρόνος στο δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο ο Άρης παίζοντας σωστά άμυνα βρήκε ευκαιρία και με ατομικές προσπάθειες περισσότερο από τις Χιώτη, Ντάνου και Τσουμάνη κατάφερε να μειώσει τη διαφορά ακόμη και στους πέντε πόντους διαφορά. Στην τέταρτη περίοδο ο Άρης αν και έφτασε κοντά στο να κάνει την ανατροπή έδειξε φοβισμένος και άτολμος στο κρίσιμο σημείο δίνοντας έτσι μία δεύτερη ευκαιρία στις παίκτριες του Ρουμπελάκη την οποία καιεκμεταλλέυθηκαν και πήραν μια διαφορά ασφαλείας που τις οδήγησε στη νίκη.

Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Ισιγώνης

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 06-19, 21-27, 39-46, 48-58

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.(Ορφανίδης, Κουτσούκος): Φάσουρα, Ναυροζίδου, Τζαμαρία, Μαρίνη, Λουκάτου 9(1), Ντάνου 15(3), Χιώτη 7, Γούλα Π., Τσέρου 5, Τσουμάνη 12.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη, Στεφάτου 8(2), Στεφάνου 14, Ευμορφοπούλου 9, Τσαφαρά, Ρουμπελάκη 12(2), Ζαχαράκη 2, Λίτσι 10, Ζότοβα 3(1).