Γυναίκες: Ζευγάρωσαν τις νίκες τους, 67-54 τα Μελίσσια

Επιστροφή στις νίκες για τις γυναίκες ύστερα από τρεις αγωνιστικές, που επικράτησαν με 67-54 των Μελισσίων. Μία νίκη που δεν ήρθε τόσο εύκολα όσο δείχνει η διαφορά των 13 πόντων. Ο Άρης καθάρισε το ματς στην τέταρτη περίοδο, ενώ στο υπόλοιπο αγώνα αν και είχε το πάνω χέρι, τα αξιόμαχα Μελίσσια κατάφερναν στο τέλος της κάθε περιόδου να βρίσκονται κοντά στο σκορ.

Χαμηλό σκορ στην πρώτη περίοδο με τον Άρη να παίζει κοντά στο καλάθι και με τη Χιώτη να σημειώνει έξι πόντους προηγήθηκε με 12-11. Δυνατά ξεκίνησε ο Άρης στη δεύτερη περίοδο και προηγήθηκε ακόμη και με οκτώ πόντους (19-11) με Ντάνου και Τζαμαρία. Τα Μελίσσια βρήκαν την ευκαιρία να απαντήσουν και να μείνουν κοντά στο σκορ στο ημίχρονο με 32-28.
Με δύο τρίποντα της Τζουγκράκη και ένα έμμεσο (καλάθι και φάουλ) της Καλημέρη τα Μελίσσια μένουν σε απόσταση αναπνοής (41-39) από τον Άρη που δείχνει να έχει χάσει την αυτοσυγκέντρωσή του, αλλά καταφέρνει να διατηρεί αυτό το ελάχιστο προβάδισμα (45-43). Στην τέταρτη περίοδο η Ντάνου είναι αυτή που ξελασπώνει τον Άρη και με επτά δικούς της πόντους ο Άρης παίρνει για πρώτη φορά διαφορά δέκα πόντων (59-49) και δείχνει να κελιδώνει τη νίκη. Το τρίποντο της Κοιλιαρίδη δεν δείχνει να ανησυχεί καθώς η Χιώτη κυριαρχεί κάτω από το αντίπαλο καλάθι και με πέντε δικούς της πόντους ο Άρης φτάνει στην κατάκτηση της δεύτερης νίκης του στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-11, 20-17, 13-15, 22-11

ΑΡΗΣ (ΚΑΒΒΟΥΡΑΣ, ΒΑΡΒΑΡΗΓΟΣ): Γούλα, Ναυροζίδου 12, Ντακόλια, Μαρίνη 4(1), Λουκάτου 7, Τζαμαρία 10(1), Ντάνου 15, Χιώτη 13, Στεφανίδου, Τσέρου 3(1), Τσουμάνη 2, Φάσουρα.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (ΜΑΛΑΜΑ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ): Καραβέλη 14, Βαγδατλή, Τζουφκρακη 1292), Κουρουβάνη, Δούρου, Κοιλιαρίδη 3(1), Παπαδρόσου, Ζακυνθινού 5, Χριστακοπούλου 3(1) Βελούδου 8, Νικολέτου, Καλημέρη 9.