Γυναίκες: Κυρίαρχος ο Αρης 89-34 την Παλαιά Κοκκινιά.

Αποδίδοντας στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα πολύ καλό μπάσκετ ο Άρης Πετρούπολης δεν βρήκε καμία αντίσταση από τους Κυρίαρχους Παλ. Κοκκινιάς και επικράτησε με το επιβλητικό 89-34 για το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

Έχοντας πέντε παίκτριες με διψήφιο αριθμό πόντων, πολύ καλά στατιστικά όπως τα 41 ριμπάουντ (28-13) και τα 16 κλεψίματα και με πίεση σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ο Άρης Πετρούπολης πέρασε ένα εύκολο απόγευμα στο κλειστό «Ν. Παξιμαδάς».
Ο προπονητής Γιώργος Κάβουρας έδωσε χρόνο σε όλες τις παίκτριες και εκείνες δεν τον απογοήτευσαν καθώς σκόραραν σχεδόν όλες συνδυάζοντας ουσία και θέαμα. Ο προπονητής της ομάδας έβγαλε πολύτιμα συμπεράσματα από την αναμέτρηση που σύμφωνα με τον ίδιο «θα πρέπει να την ξεχάσουμε γρήγορα και να επικεντρωθούμε στο επόμενο ματς με τον Σπόρτινγκ στα Πατήσια».
Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να αντέξουν την ασφυκτική πίεση του Άρη σε όλο το γήπεδο και σε συνδυασμό με τα πολλά λάθη και τα άστοχα σουτ βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ.
Στην πρώτη περίοδο ένα ξέσπασμα του Άρη έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους στα μισά της περιόδου 17-6 και ένα σερί 10-0 έγραψε στο τέλος της περιόδου το 27-6
Από εκεί και πέρα υπήρχε μόνο μια ομάδα στο γήπεδο. Το σερί συνεχίστηκε, έφτασε το 25-0 και  στο 5:40 της δεύτερης περιόδου το ταμπλό έγραφε 42-6. Το ημίχρονο έληξε 56-19.
Η εικόνα του παιχνιδιού στο Β’ ημίχρονο δεν άλλαξε. Ο Άρης Πετρούπολης δεν χαλάρωσε και δεν επαναπαύτηκε στην διαφορά. Όλες οι παίκτριες πάτησαν τον παρκέ και έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους με τον απαιτητικό Γιώργο Κάββουρα να κάνει παρατηρήσεις στα ελάχιστα λάθη των κοριτσιών.
Το ασφυκτικό πρέσινγκ απέδωσε με τον Άρη να σκοράρει στον αιφνιδιασμό ενώ αρκετοί πόντοι σημειώθηκαν μετά από πολύ καλούς συνδυασμούς των παικτριών. Η τρίτη περίοδος έληξε 75-22 ενώ το ταμπλό στο τέλος του παιχνιδιού έγραψε το εντυπωσιακό 89-34.

Δεκάλεπτα: 27-6,56-19, 75-22, 89-34