Νεάνιδες: Δεύτερη ήττα, 50-68 στον Σπόρτιγκ

Με 50-68 ηττήθηκαν οι νεάνιδες εκτός έδρας από τον Σπόρτιγκ για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' κατηγορίας.

Από το πρώτο ημίχρονο το Σπόρτιγκ εξασφάλισε τη νίκη παίρνοντας μεγάλη διαφορά στο σκορ.
Στο δεύτερο ημίχρονο και κυρίως στην τρίτη περίοδο ο Άρης πρόσπαθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι, απλά κατάφερε να μειώσει σε 50-36.
Στην τελευταία περίοδο ο Σπόρτιγκ δεν επέτρεψε στη φιλοξενούμενη ομάδα να κάνει την ανατροπή.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-4, 22-9, 13-23, 18-14

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (ΣΟΦΤΣΗΣ): ΜΠΟΥΝΤΟΥΣΚΑ, ΖΥΚΑΪ 3(1), ΚΑΡΑΛΗ 10, ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΟΥ 6(1), ΤΣΑΦΑΡΑ 16(1), ΚΟΥΓΙΑΝΟΥ, ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗ 16, ΚΡΙΜΙΤΖΑ 2, ΔΙΑΜΑΝΤΗ 2, ΣΙΔΕΡΗ 10(1), ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗ3, ΜΑΚΡΗ

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (ΤΣΟΥΜΑΝΗ): ΣΑΜΑΡΙΔΟΥ 6(1), ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΟΥ 11(1), ΜΕΡΤΕΚΗ, ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ, ΓΟΥΛΑ 21, ΖΟΥΜΑ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΑΠΕΛΕΡΗ 7, ΚΟΜΜΑΤΑ 5