ΑΝΔΡΕΣ

19 Mar 2017

Δεν άντεξαν οι άνδρες στην Πάτρα και ηττήθηκαν με 46-71 από τον "μανιασμένο" Έσπερο. Ο Άρης μετά από 22 αγωνιστικές βρίσκεται στην 14η θέση με 26 βαθμούς (6-14, 1333-1429).

12 Mar 2017

Άστοχοι παρουσιάστηκαν και πάλι - μετά τον Πορφύρα - οι άνδρες στον αγώνα με την Αχαγιά και ηττήθηκαν με 59-71. Ο Άρης μετά από 21 αγωνιστικές βρίσκεται στην 14η θέση με 25 βαθμούς (6-13, 1287-1358).

6 Mar 2017

Στο γήπεδο του Πορφύρα σταμάτησε το νικηφόρο σερί των ανδρών του Άρη Πετρούπολης όπου ηττήθηκε με 56-61 μετά από τέσσερις αγωνιστικές.

Σε έναν αγώνα όπου και οι δύο ομάδες αγωνίζονταν για την παραμονή τους οι γηπεδούχοι επικράτησαν στις λεπτομέρειες τα τελευταία λεπτά, όπου Πάλτογλου και Βούλγαρης φάνηκαν πιο ψύχραιμοι και πέτυχαν καθοριστικά καλάθια.

26 Feb 2017

Καρέ νικών, 60-54 το Αίγιο!

Με 60-54 επί του Κεραυνού Αιγίου ο Άρης συμπλήρωσε ένα καρέ νικών που τον φέρνει πιο κοντά στην παραμονή. Μετά από 19 αγωνιστικές ο Άρης βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς ισοβαθμώντας με άλλες πέντε ομάδες (6-11, 1177-1231), αλλά και με έναν αγώνα λιγότερο, που τον φέρνει σε πλεονεκτικότερη θέση.

19 Feb 2017

Παίζοντας την τέλεια άμυνα οι άνδρες του Άρη κατάφεραν την τελευταία περίοδο να δεχθούν μόλις δύο πόντους και πανηγύρισαν μία ακόμη μεγάλη νίκη με 56-44 επί της Κορίνθου και μάλιστα εκτός έδρας. Μετά και από αυτή τη νίκη ο Άρης αύξησε σημαντικά τις ελπίδες του για την παραμονή ελπίζοντας βέβαια σε ανάλογη συνέχεια. Μετά από 16 αγωνιστικές ο Άρης βρίσκεται στην 13η θέση με 21 βαθμούς (5-11, 1117-1177).