ΓΥΝΑΙΚΕΣ

10 Apr 2017

Με ήττα 75-80, από τον πρωταθλητή Φάρο, στην παράταση ο Άρης έκλεισε τις αγωνιστικές του υποχρέωσεις για την περίοδο 2016-17.

Μετά από 22 αγωνιστικές ο Άρης κατέκτησε την 8η θέση με 28 βαθμούς (9-11, 1188-1054).

19 Mar 2017

Ο Άρης Πετρούπολης πραγματοποιώντας κάκιστη εμφάνιση ηττήθηκε εντός έδρας  59-64 από το Αρκάδι για την 19η αγωνιστική της Α2 Γυναικών. Οι γηπεδούχοι απλά κατάφεραν να υπερασπιστούν τη διάφορα 12 πόντων του πρώτου αγώνα.

12 Mar 2017

Εκτός ρυθμού 44-62
από Ελευθερία Μ.

Με 44-62 ηττήθηκαν οι γυναίκες από την Ελευθερία Μοσχάτου εκτός έδρας μη μπορώντας σε κανένα σημείο του αγώνα να ανταπεξέλθουν στις ανάγκες του αγώνα. Ο Άρης μετά από 18 αγωνιστικές βρίσκεται στην 8η θέση με 24 βαθμούς (8-9, 1043-910).

4 Mar 2017

Νίκη με θέαμα
και χωρίς άγχος

Ο Άρης Πετρούπολης νίκησε εύκολα την Ηλιούπολη 69-50 για την 18η αγωνιστική της Α2 Γυναικών. Απαλλαγμένες από το άγχος της παραμονής  οι παίκτριες του Άρη έπιασαν υψηλά επίπεδα απόδοσης, κυριάρχησαν σε περιφέρεια και ρακέτα και μετέτρεψαν την αναμέτρηση σε ένα ευχάριστο απόγευμα καλύπτοντας και την διαφορά από την ήττα του πρώτου γύρου.

26 Feb 2017

Ήττα 55-53 στην παράταση από τα Μελίσσια

Την έκτος έδρας ήττα στην παράταση γνώρισε ο Άρης Πετρούπολης στα Μελίσσια για την 17η αγωνιστική της Α2 Γυναικών.