Άνδρες: Χωρίς νίκη (62-65) και στα Χανιά

Νέα ήττα για τους άνδρες στις λεπτομέρειες αυτή τη φορά στα Χανιά όπου έχασαν με 65-62.
Οι παίκτες του Παπαδόπουλου έμειναν για πέμπτη αγωνιστική χωρίς νίκη, αν και πάλεψαν στα ίσα τον αντίπαλό τους. Με βελτιωμένη την άμυνα τους, αλλά χαμένη την μάχη των ριμπάουντ έφτασαν στην πηγή χωρίς να πιουν όμως νερό!

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος σε όλη τη διάρκειά του. Ο Άρης Πετρ. μπήκε δυναμικά στο ματς και ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ την πρώτη περίοδο (13-10). Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα Χανιά βρήκαν λύσεις από την περιφέρεια και προηγήθηκαν με 30-24. Στην τρίτη περίοδο τ;α Χανιά προηγήθηκαν με 47-40, αλλα΄στο τέλος ένα γκολ-φάουλ από τον Μπούτρη και ένα τρίποντο από τον Μπαζιώτη έφερεαν το σκορ στον πόντο (47-46).
Στην τέταρτη περίοδο οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο, με τις ομάδες να ρίχνουν το βάρος στην άμυνα αλλά τα Χανιά αποδείχθηκαν πιο εύστοχα, βρήκαν τις λύσεις που χρειάζονταν απο τον Σκαμνάκη και πήραν τη νίκη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-13, 30-24, 47-46, 65-62.

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (ΡΟΔΑΣ): Σταθόπουλος, Παπαδάκης, Αλεξίου 2, Υφαντόπουλος 11(2), Σαράντης 20(4), Αράπης, Πούρος 3, Σκαμνάκης 11(1), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 11, Τασιούδης 7, Κοντογιάννης.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ): Μόκκας, Βενιτουράκης 8, Χάνιας-Πανταζής Κουλούρης 2, Λιακόπουλος 4(1), Μπαζιώτης 11(1), Μούτρης 7, Γιατράκος 4, Παντελιάδης 12(1), Μακρυγιάννης 7(1), Μπέλη 4, Καράμπελας 3.