Έφηβοι: Περίπατος (74-30) με Πολυνίκη

Εύκολο βράδυ πέρασε ο Άρης με αντίπαλο τον Πολυνίκη του οποίου επικράτησε με 74-30και έφτασε στην τέταρτη νίκη που τον φέρνει στη τρίτη θέση με 9 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα και με τον Κωνσταντόπουλο να σημειώνει πέντε τρίποντα, τα τρία από τα οποία στην πρώτη περίοδο πήραν μια διαφορά ασφαλείας από το πρώτο δεκάλεπτο 20 πόντων (29-9),  την οποία αύξησαν στο ημίχρονο στους 32 (45-13). Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε στο ίδιο τέμπο και ο Άρης έφτασε στην κατάκτηση του ροζ φ.α.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-9, 16-4, 14-8, 17-9

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (ΡΟΥΠΑΚΑΣ): Ελευθερίου 4, Μπουρνιάς Α. 4, Μπουρνιάς Χ. 4, Κωνσταντακόπουλος 23(5), Φουραδούλας 4, Χρονόπουλος, Γιόβας 16(1), Φάσουρας 11, Αλφαντής 6, Αμίτσης 4.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ (ΒΑΜΒΑΚΙΔΗΣ, ΜΠΑΡΑΜΠΟΥΤΗΣ): Νίκου 7(1), Μουράτ, Κεχαγιάς, Καράμπελας 7, Μόρφος 8, Κώτης 4, Μαλτάς, Θεοδοσιάδης 2, Σάλτας, Κουντουριώτης, Κουτσούμπος, Λούπας.