Γυναίκες: Ήττα 48-67, από τον καλύτερο Φάρο (vid.)

Την ήττα 67-48 γνώρισε η ομάδα γυναικών του Άρη Πετρούπολης από το Φάρο Κερατσινίου και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού του Κυπέλλου.

Τα λάθη αλλά και τα περιφερειακά σουτ - ο Φάρος είχε εννιά εύστοχα τρίποντα έναντι ενός του Άρη - έκριναν την εξέλιξη της αναμέτρησης αλλά και τη διαφορά στο σκορ.

Ο Φάρος πήρε από νωρίς κεφάλι στο σκορ και έφτασε γρήγορα τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό.

Ο Άρης προσπάθησε στο δεύτερο δεκάλεπτο με πρέσινγκ να κατεβάσει τη διαφορά και τα κατάφερε αλλά στα τελευταία λεπτά 12 πόντοι από τη Βρακά και τη Κεχαγιά άνοιξαν τη διαφορά στους 15 πόντους (32-17) με την οποία έληξε το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης πιέζοντας σε όλο το γήπεδο προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι κατέβασε τη διαφορά στους δέκα πόντους αλλά στο τέλος δεν άντεξαν και η διαφορά άνοιξε και πάλι.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-7, 32-17, 46-30, 67-48

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (ΛΕΙΒΑΔΗΣ - ΚΑΡΑΠΑΚΛΑΣ): Δόξα 3(1), Βρακά 22(6), Καρακασίδου, Χατζηλεόντη 2, Γκριτζά 9, Κεχαγιά 18, Μωυσιάδου, Σπυριδονίδου, Ακριβού , Αλεξανδρίδου, Πετράκη 13(2)

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (ΚΑΒΒΟΥΡΑΣ - ΒΑΡΒΑΡΗΓΟΣ): Φάσουρα, Ναυροζίδου 2, Ντακόλια, Μαρίνη, Λουκάτου 2, Τζαμαρία 2, Ντάνου 13 (1), Χιώτη 7, Χρονοπούλου2, Τσέρου 17, Τσουμάνη 3, Στεφανίδου