Γυναίκες: Απρόσμενη ήττα 59-64 από Αρκάδι

Ο Άρης Πετρούπολης πραγματοποιώντας κάκιστη εμφάνιση ηττήθηκε εντός έδρας  59-64 από το Αρκάδι για την 19η αγωνιστική της Α2 Γυναικών. Οι γηπεδούχοι απλά κατάφεραν να υπερασπιστούν τη διαφορά 12 πόντων του πρώτου αγώνα.

Μετά από 20 αγωνιστικές ο Άρης βρίσκεται στην 8η θέση με 25 βαθμούς (8-10, 1093-974).

Τίποτα δεν λειτούργησε καλά μέσα στο γήπεδο για τον Άρη Πετρούπολης με αποτέλεσμα οι κακές επιλογές σε άμυνα και επίθεση να δώσουν την ευκαιρία στο Αρκάδι να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα. Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Άρης πήρε βραχεία κεφαλή αλλά η ομάδα της Κρήτης κατάφερε να προηγηθεί στο τέλος της με 12-17. Στις φιλοξενούμενες ανήκει η δεύτερη περίοδος που πήραν διαφορά +7 (15-22). Ο Άρης αντέδρασε και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια, 26-26, που ήταν σκορ ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πάρουν στο δεύτερο ημίχρονο τον έλεγχο του ματς και να το «καθαρίσουν» από νωρίς αλλά οι επιπόλαιες ενέργειες και οι λάθος επιλογές έδωσαν την ευκαιρία στον μαχητικό Αρκάδι να πάρει κεφάλι στα μισά της τρίτης περιόδου(34-36) και να κρατήσει το προβάδισμα μέχρι το τέλος.

Διαιτητές: Μυλωνάς, Αντωνίου.

Τα δεκάλεπτα: 12-17, 26-26 (ημίχ.), 38-45, 59-64.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κωνσταντόπουλος): Ναυροζίδου 5 (1), Γούλα, Λουκάτου 10, Τζαμαρία Γούλα 3 (1), Χιώτη 21, Φάσουρα 3, Τσέρου 4 (1), Τσουμάνη 12, Στεφανίδου 1.

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 22 (3), Ρήγα 1, Μούκα 8, Ζουμπεράκη 5, Κουλούρη Σ. 17 (3), Μιχελιδάκη 2, Καζά 9, Κανδεράκη. Την επόμενη αγωνιστική (2/4, 12:00) ο Άρης Πετρούπολης αγωνίζεται εντός έδρας με την Τρίπολη